Bloomberg: Csapda vagy komolyan gondolja? – Putyin hajlandó lenne tárgyalni a békéről
Elképzelhető, hogy Vlagyimir Putyin teszteli, az Egyesült Államok kész-e tárgyalásokat folytatni az orosz-ukrán háború befejezéséről.
Elképzelhető, hogy Vlagyimir Putyin teszteli, az Egyesült Államok kész-e tárgyalásokat folytatni az orosz-ukrán háború befejezéséről.
Az ukrajnai után egy újabb háború is fenyeget: Kína néhány éven belül megtámadhatja Tajvant. Ha már látjuk ennek az eshetőségét, talán tenni is lehetne valamit a jövő halottainak életéért, írja szerzőnk, aki hozzáteszi, mindeközben „Putyin pesti alvezére a kínai diktátor alá is betolta a fejét". Vélemény.
A magyar Országgyűlés várhatóan február végén fog újra ülésezni.
A háború már eddig is bizonyította, hogy az orosz álmok és a geopolitikai realitás között áthidalhatatlan szakadék tátong, írja szerzőnk, aki hozzáteszi: az, hogy Oroszország veszített, még nem jelenti azt, hogy a Nyugat győzött, és részletes elemzésében felvillantja egy későbbi, még súlyosabb konfliktus lehetőségét. Vélemény.
Az ukrán parlament emberi jogi biztosa szerint az orosz álláspontot semmilyen bemutatott bizonyíték nem támasztja alá.
Putyin csütörtökön a Lengyelország és Litvánia közé beékelt orosz exklávéba, Kalinyingrádba utazott, ahol a Kant Egyetem diákjaival találkozott.
Korábban a Bloomberg írt arról, hogy a magyar kormány képviselője az Európai Unió külügyminisztereinek szerdai találkozóján azt mondta, nem lesz magyar vétó.
A huszonéves nő által átadott pokolgép tavaly áprilisban megölte Vladlen Tatarszkijt.
Kiszivárgott vámadatok mutatják meg, hogy a szankciók nem akadályozták meg azt, hogy Putyin hadserege hozzájusson a nyugati csúcstechnológiához.
Céljuk, hogy pótolni tudják Európa legnagyobb atomerőműve, a zaporizzsjai erőmű elvesztése miatt kieső energiát.
Orosz hírforrások szerint a gépen ukrán hadifoglyok is voltak.
A lap forrásai a Magyarország elleni intézkedések "következő szintre emelését" sem tartják kizártnak.
Harkivban egy többemeletes ház is összeomlott, folyamatosan keresik a romok alatt rekedt áldozatokat.
Nem csak a migráció kezelésén múlik, hogyan szavaznak majd az európaiak, írja közös tanulmányában Ivan Krasztev és Mark Leonard. Európának színt kell vallania a háború ügyében, mutat rá a Frankfurter Rundschau. Az európai menekültügyi reformról ír a Bloomberg. Az izraeli válságot elemzi a Washington Post. Az Oroszországgal szemben életbe léptetett gazdasági szankciók nem jól működnek, állítja az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank vezető közgazdásza a Project Syndicate-ben. A Donald Trump esetleges visszatérése utáni világpolitikai helyzetről ír az Economist. Ursula von der Leyen és Giorgia Meloni "csodálatos hölgybarátságát" tárgyalja a Neue Zürcher Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Szokatlan ellenállás körvonalazódik a háború ellen.
Az alumínium megolvasztása hatalmas mennyiségű áramot igényel, ezért az ebből készült termékek szankciója újabb csapást jelent az orosz energiaiparra.
A Libération az Iványi Gábor-féle egyház elleni kormányzati támadásokról ír. Donald Trump újraválasztása esetén az Egyesült Államok újra bezárkózhat, erre Európának készülnie kell, különben az új hidegháború vesztese lehet a Bloomberg szerint. A Világbank volt elnöke Ukrajna támogatása ügyében szólalt meg. A Wall Street Journal úgy látja, a republikánus szavazókat is megosztja, hogy támogassák-e vagy sem Trumpot. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.